Попри карантинні заходи та неможливість зареєструвати з-за цього придбане вживане авто, українці продовжують цікавитися можливістю купівлі автомобіля. Така ситуація формує відкладений попит.

Початок квітня показав зниження кількості придбаних авто з пробігом на 9,1%. Одночасно кількість потенційних покупців майже не змінилася. Навпаки, збільшилася на 16,2% активність покупців, що телефонували продавцям, а кількість переглядів автівок зросла на 4,03%.

Подібна динаміка відбувалася з попитом на нові авто. Кількість дзвінків в автосалони з 26 березня по 2 квітня зменшилася лише на 7,76%. Кількість покупців та переглядів при цьому фактично залишилася на тому ж рівні.

Перші тижні карантину пройшли в очікуванні продавців та покупців на зміну ситуації. І лише на третій тиждень стали помітні деякі зміни.

Спостерігається невелике збільшення середньої ціни на бюджетні авто, подібні до Daewoo Lanos або ВАЗ-2109. Трохи виріс попит, а слід за ним і ціна на «класичні» моделі ВАЗ-2104 та 2105, а також на ЗАЗ «Сенс». При цьому вартість інших вазівських моделей майже не змінилася.

Ймовірно, що на ринок якось вплинуть ситуації з терміновим продажем авто, коли продавець з особистих обставин згоден йти на значні знижки, щоб отримати хоч якісь кошти. Але навряд таких ситуацій буде багато.