Ціна на деякі марки нафти на американській біржі перетнула нульову планку та вийшла у «мінус». Шокове падіння цін, яке викликало паніку в певних колах, дає українським водіям надію на зниження цін на АЗС. Усі підстави для цього є. А що на цей рахунок кажуть експерти та аналітики?

Ось думка Артема Куюна, аналітика енергетичного ринку:

– Найближчі тижні ціна на заправках впаде на 2,5-3 гривні, це стосується бензину та дизельного палива. По зрідженому газу також є потенціал для падіння.

Але треба враховувати, що Україна більше прив’язана до європейських цін на пальне. І вплив «чорного понеділка» на нафтовий ринок аналітики почали тільки вивчати. До того ж, вартість пального в Україні поступово знижувалася майже цілий рік. А під час карантину тільки на протязі місяця бензин подешевшав приблизно на 30 відсотків. Чи буде цей процес тривати далі?

Ось що каже Дмитро Марунич, співголова Фонду енергетичних стратегій:

– Якщо курс національної валюти збережеться у поточних параметрах, якщо нафта не подорожчає, то українські споживачі отримають зниження ціни в межах одного місяця.

На вартість пального великий вплив має попит. А за оцінками аналітиків споживання пально-мастильних матеріалів у березні знизилося на 20%. За прогнозами, у квітні зниження споживання досягне рівня у 30-40%. Єдине, що повністю не обвалює ринок – це початок весняної посівної компанії. Інші галузі – авіаційна, залізниця та автоперевезення різко скоротили свої потреби.

Але ще невідомо, як складеться ситуація після завершення карантину. Цілком можливо, що з підвищенням попиту на пальне поступово почне зростати і його ціна.