На думку директора енергетичних програм Центру Разумкова Володимира Омельченка, ціни на бензин та автомобільний газ на українських заправках можуть падати до червня.

Навіть недавня домовленість країн, що входять до складу ОПЕК, та Росії про скорочення обсягів видобутку нафти на 9,7 млн барелів на добу може кардинально не вплинути на ситуацію.

Карантинні заходи у всьому світі, що пов’язані з пандемією коронавірусу, суттєво скоротили попит на нафтопродукти.

Як вважають експерти, найбільше це скорочення вдарить по Росії. По-перше, вона вже зазнала іміджеві втрати, бо раніше була проти скорочення видобутку. В результаті Саудівська Аравія різко збільшила обсяги видобутку та обвалила світові ціни на нафту.

По-друге, російські свердловини, багато з яких виснажені, не пристосовані до припинення та відновлення роботи.

У своєму виступі на телеканалі «Україна» у програмі «Сегодня» Володимир Омельченко висловив припущення, що ціна природного газу може до початку літа впасти ще на 25%. Що стосується бензину та дизельного палива, то також є потенціал для зниження цін на 10-15%. Але багато залежить від того, як складеться ситуація з попитом на нафтопродукти у світі. А на цей попит впливає ситуація з коронавірусом. Також не останнє значення має те, як спрацює Антимонопольний комітет України.