За інформацією прес-служби Укравтодору, найближчим часом на Україні розпочнеться будівництво швидкісних доріг, на яких буде дозволена швидкість до 130 км/год.

Повідомляється, що в першу чергу будуть з’єднані між собою обласні центри Західної України та основні транспортні магістралі.

Як повідомив Олександр Кубраков, очільник Укравтодору, цей проєкт є пріоритетним, бо швидкісні дороги гарантують високу мобільність та сприяють легкості веденню бізнесу. На реалізацію проєкту відведенно 5 років.

На цей рік, якщо не завадить коронавірус, заплановано будівництво Північної об’їзної дороги м. Львова та першої черги об’їзних доріг: Дубно, Стрий, Тернопіль. Фінансування цього будівництва буде відбуватися коштом кредитування та грантів МФО. Міжнародні угоди з цього приводу вже укладені.

Вже розпочато будівництво північної об’їзної дороги Рівного для з’єднання Луцька з мережею швидкісних доріг.

Крім цього, заплановано виготовлення проєктно-кошторисної документації стосовно розширення дороги М-06 між Рівним та Львовом. Довжина ділянки дороги, що підлягає реконструкції складає 47 км.

Запланована до розширення ділянка дороги М-09 між Львовом та Тернополем, що є частиною міжнародного коридору GO Highway. Вона буде мати по 2 смуги руху в кожну сторону. Розробка технічної документації на неї відбудеться коштом Світового банку.

Надалі заплановано з’єднати між собою дороги М-06 та М-09 біля населених пунктів Ясенів та Золочів Львівської області, та приєднати Івано-Франківськ до дороги М-09 по маршруту Унів – Перемишляни – Рогатин – Івано-Франківськ.