Концерн Gеneral Motors витратив 2,2 мільярди доларів на модернізацію свого заводу Detroit-Hamtramck, тепер там будуть випускати нові хаммери. Це вже не самостійна марка, а модель під брендом GMC. В жовтні компанія представила електричний пікап, а нещодавно презентувала позашляховик EV SUV. 

Очевидно, що американський автогігант готується до битви з Tesla Cybertruck за сегмент ринку пікапів у США, який займає приблизно 15% від усього авторинку країни. Експерти вважають цей сегмент дуже перспективним, адже на фоні загального падіння продажів автомобілів за останні роки, він один показує ріст.

GMC Hummer EV SUV має дещо коротшу колісну базу (3218 мм проти 3445 мм), але місця у салоні при цьому так само багато. Третій ряд сидінь не передбачений, тож різниця фактично тільки в наявності кузова. Дах у позашляховика змонтований з спеціальних панелей, які можна зняти і перетворити його на кабріолет.

У нових хаммерів тепер не буде рами. Але інженери все ж додатково укріпили автомобіль: аккумулятор захищають стальні пластини, а колісні вісі – підрамники. Підвіска – пневматична, а дорожній просвіт залежить від режиму їзди. Так у стандартному режимі він становить 257 мм, а у екстремальному режимі, який втім доступний за додаткову плату, дорожній просвіт досягає 404 мм. Ще одна перевага – повнокероване шасі. Воно також має декілька режимів. Цікавим є режим CrabWalk, коли усі колеса повертаються в одну сторону і автомобіль може рухатись по діагоналі. Ну і як же конкурувати з Tesla без автопілота? У GMC він називається Super Cruise і може автоматично змінювати полосу руху.

Модифікація GMC Hummer EV SUV Edition One має три електромотори, які видають потужність 842 к.с., неймовірний обертальний момент 15 590 Нм та розганяють цього велетня до сотні за 3,5 секунди. На одному заряді такий автомобіль може проїхати 480 км.

Ви вже здогадалися, що ціна нових Hummer буде зашкалювати. Наразі можна замовити версію Edition One за 106 тисяч доларів. За пакет Extreme Off-Road потрібно буде доплатити ще 5 тысяч. Цікаво, що базова версія з’явиться тільки у 2024 році і коштуватиме 80 тисяч доларів.