У всесвітню мережу просочилася інформація, що в базі Міністерства промисловості та торгівлі Індії зберігається патент на торгову назву Kliq. Експерти вважають, що саме так чеський автовиробник Skoda назвав свій новий «паркетник», дебют якого у вигляді концепту відбувся ще на початку цього року. На те, що це припущення може бути дуже вірогідним, вказують особливі вимоги, які Skoda ставить до назв своїх моделей. Якщо у Volkswagen назви усіх кросоверів починаються з літери «Т», то у Skoda вдвічі складніше. Перша літера обов’язково «K», а остання тільки «Q». Наприклад, Karoq, Kodiaq чи Kamiq. Назва Kliq цілком відповідає цим вимогам.

Ще один вагомий аргумент на користь цього припущення – це те, що назва натякає на концепцію цифровізації нового «паркетника».

В основу моделі закладена платформа MQB, точніше, її простіша версія A0. Наразі роботи над Skoda Kliq ведуться безпосередньо в Індії. У цій же країні й заплановано виробництво цього недорогого кросовера. Надалі він буде постачатися також в інші регіони.

Для Kliq передбачено два види бензинових TSI двигунів. Перший має об’єм 1,0 л та потужність 110 к.с. Другий – 1,5 л та 150 к.с. Для «молодшого» варіанту передбачені два різновиди трансмісії: 6-ступеневі «механіка» чи «автомат». Для «старшого» – 7-ступеневий «робот». Повнопривідна версія не передбачена.

Вихід на ринок Skoda Kliq запланований на середину наступного року. Вартість новинки коливається у межах 13,2-15,8 тис. доларів США.

Теми: