Тимчасове зупинення роботи багатьох підприємств по усьому світу та обмеження у пересуванні як між містами, так і країнами, завдало важкого удару по автоперевізниках. Сума загальних збитків у цій галузі по найближчому прогнозу може досягти 2 трлн доларів.

В першу чергу це стосується, за словами Умберто де Претто, генерального секретаря міжнародного автотранспортного союзу (IRU), міжнародних вантажних автомобільних перевезень.

Вже зараз спостерігається значне скорочення міжконтинентальних контейнерних перевезень. Якщо ситуація не зміниться, то зниження автомобільної діяльності у цьому році може досягти 20%. А це дуже вагома цифра.

Важливим завданням в умовах кризи є збереження напрацьованих ланцюгів постачання. І в першу чергу це харчові продукти та товари медичного призначення. Галузь повинна якнайшвидше пристосуватися до нових умов, зробити автомобільні перевезення безпечними та відповідними новим вимогам.

За інформацією генерального секретаря IRU, майже 6% усіх людей, що мають роботу, зайняті автотранспортними перевезеннями – переважно у середніх та мали підприємствах, яким в умовах пандемії вижити найважче.