На даний момент таку практику у тестовому режимі застосовують правоохоронці у Харкові та Харківській області. Вони перевіряють автомобіль по базі державної фіскальної служби і, якщо виявляють порушення, наприклад, порушення строків розмитнення автомобіля, то відразу на місці виписують штраф.

За перше порушення стягуватимуть 8500 гривень, а за друге у двічі більше – 17000 гривень. Крім порушення строків розмитнення, оштрафувати можуть і за те, що автомобілем керує не та особа, яка завозила його на територію нашої держави.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков коротко прокоментував ситуацію: “Збивають людину, ми прибуваємо на місце — євробляха є, автомобіль є, а людини вже немає. Хто збив? Хто був за кермом? Хто буде відповідати? Ніхто не знає. Це порушує закон України. Тому, якщо у автомобіля немає перехідної реєстрації, тобто як транзитна, яка закріплена за людиною і, якщо ця людина прострочила строки реєстрації, то такі автомобілі будуть виявлятися і відправлятися на штрафмайданчик. Плакати не потрібно — повинен бути порядок”.

У Верховній Раді наразі знаходяться три законопроекта, які можуть вирішити проблему євроблях.