Ще одне неприємне нововведення чекає на українських водіїв. Тепер, не сплативши вчасно штраф за порушення ПДР, включно з порушенням правил паркування, можна лишитися доступу до своїх коштів.

Яким чином? Дуже просто! Не сплатив – і виконавча служба за ініціативою Департаменту транспортної інфраструктури КМДА накладає арешт на банківські рахунки боржника. Причому, на всі наявні на рахунку кошти, а не тільки на суму штрафу. Повідомлення про це приходить в мобільний банкінг.

Як зняти арешт? Необхідно зайти на сайт Міністерства юстиції. На відповідній сторінці треба ввести свої персональні дані. Після цього можна буде отримати доступ до інформації про суму штрафу, причину арешту та контакти виконавця. Далі потрібно сплатити штраф та пеню готівкою аби через інший рахунок, і зв’язатись з виконавцем. Якщо все добре, протягом 1-3 робочих днів арешт з рахунку буде знятий.

Банки і раніше блокували рахунки і це не нова практика. Але тоді для цього потрібен був паперовий запит виконавчої служби. З кінця 2019 року такі запити можут як подаватися так і скасовуватися онлайн. Це суттево збільшує швідкість блокування і розблокування рахунків.