Так звані “фантомні патрулі”, уже функціонують у багатьох країнах світу. Це звичайні автомобілі, але з прихованими спецсигналами та обладнанням для фіксації різноманітних порушень правил дорожнього руху.

Чутки про фантомні патрулі ходили уже давно. Тому в поліції вирішили пояснити принцип їх роботи. На своїй сторінці у Facebook, заступник начальника Департамента патрульної поліції Олексій Білошицький розповів, що необхідно комплексно підходити до забезпечення безпеки дорожнього руху. Крім камер автоматичної фіксації порушень та чергування патрульних з приладами TruCam безпосередньо на дорозі, мають бути автомобілі без видимих розпізнавальних знаків, обладнанні таким чином, щоб вимірювати швидкість та фіксувати порушення під час руху.

Такі патрулі, перш за все, мають превентивну функцію. Коли водії будуть розуміти, що зафіксувати порушення ПДР можуть з будь-якої машини у потоці, то і порушувати будуть значно меньше. Цікаво, що порушення будуть фіксуватися як за напрямком руху авто, так і зі зустрічного потоку.

Поліцейські у такому автомобілі будуть у формі з усіма розпізнавальними знаками. Фіксація відбувається в автоматичному режимі. Якщо система виявляє порушника, то відразу вмикаються приховані проблискові маячки синього та червоного кольору. Водій розуміє, що йому необхідно зупинитись.

Поки що в Україні є тільки 4 автомобілі Skoda Kodiaq, обладнані відповідним чином.

Теми: