Як підкреслив очільник “Західекотопа” Віталій Соколов, ціна на автомобільний газ впала на саме дно, а це свідчить про те, що найближчим часом можливий її стрибок. Вартість нафти почала зростати, тому на цьому тлі падіння гуртових цін повинно зупинитися, а потім можливе зростання.

Цю думку підтримує Владислав Колодяжний, голова GT Group: «Імпортний паритет постачання на умовах FOT ДПС в Східній Україні при поточних котируваннях становить приблизно 9000 грн. У цих же цінах пройшли й останні українські аукціони. При такій гуртовій ціні варто очікувати еквівалент в роздробі в діапазоні приблизно 8-9,5 грн/л в різних сегментах. Тож очікуємо відскоку цін, скорегувати цей тренд може тільки ще більш серйозна стагнація на тлі жорсткості карантинних заходів».

Станом на 3 квітня середня роздрібна ціна за літр зрідженого автогазу становила 10,45 грн. Деякі мережі, наприклад, Glusco, Avantage, встановили ціну 9,45 грн/л.

Варто пригадати, що на початку квітня вартість газу на східному кордоні України впала до 115 дол./т. А вартість транспортування ЗВГ з виробництва “Тенгизшевройл” до українського кордону складає близько 150 дол./т.

Як відзначає Віталій Соколов, карантин ринок автомобільного газу зустрів з високими залишками. Але все одно меншими, ніж у січні-лютому. Продажі до середини березня були непогані, а потім почали падати. Це дало можливість запобігти серйозного профіциту.

За інформацією трейдерів, надлишок газу спостерігається лише локально. Очікують розвантаження цистерн на ГНС в Бородянці та Привільному. А вже 7 квітня відбувся великий аукціон з продажу 1,9 тис. т, який влаштувавє АТ «Укргазвидобування».