Епідемія коронавірусу вплинула на всі сфери життя. Крім скасування великих громадських та розважальних заходів у всьому світі, набуває поширення обмеження на пересування та поїздки особистими транспортними засобами.

Така ситуація не могла не позначитися на попиті на пальне та ціни на нього. Так, гуртові ціни на дизельне паливо за два дні знизилися на 21%, а на бензин – на 25%.

Як відомо, 6 березня відбулися переговори ОПЕК і країн-учасниць ОПЕК+. Вони закінчилися розривом відносин між Росією та ОПЕК. Саудівська Аравія, що стоїть на чолі цієї організації, запропонувала для підвищення попиту скоротити об’єми видобутку нафти. Росія на це не погодилася.

Вже за кілька годин після закінчення переговорів стало відомо, що Saudi Aramco (саудівський нафтовий монополіст) зробив знижку у 6-8$ за барель. Це найбільше падіння ціни за останні 20 років. Одночасно було повідомлено, що вже з 1 квітня Саудівська Аравія почне поступово збільшувати об’єми видобутку.

Станом на 9 березня ціни на нафту впали на 30%. Чи приведе це до зниження цін на нафтопродукти на українському ринку – побачимо найближчим часом.