В Україні розпочали роботу над проєктом зі створення масового електромобіля. Очікується, що його вартість буде на рівні Renault Logan – 9-12 тис. доларів.

Назву електрокару дали вельми нестандартну – «Порто-Франко 42». Як відомо, Порто Франко перекладається як «вільний порт», а 42 – це населення України у мільйонах.

Координатор проєкту Ярослав Пащенко розповів, що «Порто Франко 42» буде моделлю С-класу довжиною 4,5 м, шириною 1,8 м, та заввишки 1,55 м. Дорожній просвіт складає 165 мм.

Наразі є тільки ескізи седану, який створив Роман Прядко. На папері машина виглядає доволі сучасно і спортивно: має велику решітку радіатора, яка чимось нагадує Mercedes AMG GT, агресивний обвіс та низький кліренс.

Повідомляється, що український електромобіль зможе розганятися до 100 км/год менш, ніж за 10 секунд. «Порто Франко 42» буде позиціонуватися як сімейне авто молодіжного напрямку та спортивного стилю.

Розробники запевняють, що виробництво розпочнеться тільки тоді, коли буде досягнута якість та безпека на рівні світових стандартів. На цей час йдуть переговори з інвесторами. Причому 25% зібраних коштів планується направити на соціальні потреби. Крім того, проект має освітню мету – створення мережі гуртків та лабораторій у школах та ВНЗ.