Аналітичний центр AUTO.RIA провів цікаве дослідження – опитав продавців та покупців вживаних авто про вплив карантинних обмежень на стан купівлі-продажу в цих умовах.

Порівнюючи відповіді двох сторін, з’ясувалося наступне. Перше місце по найменшій кількості голосів у продавців набрала категорія «Як не дивно, продав «корито»». У цьому призналося 4,2% продавців. Одночасно, 3,9% покупців повідомили, що були змушені придбати перший-ліпший дешевий автомобіль. Збіжність чисел підтверджує їх правдивість. Цілком можливо, що таким чином покупці знайшли альтернативу маршруткам.

«Швидко продали авто за хороші гроші» – ця категорія набрала голоси 10,4% продавців. Кількість покупців, які вважать, що придбали те саме авто, яке бажали по адекватній вартості, теж близька до цього – 13%.

17,1% продавців призналися, що їм довелося піти на значні поступки, і винен у цьому карантин. Та тільки 5,2% покупців думають, що придбане ними авто варто більших грошей, і що так їм пощастило завдяки карантину. Розбіжність у цифрах наштовхує на думку, чи то покупці не усвідомили масштаб знижок, чи то продавці лукавлять.

Серед продавців, що ще не продали своє авто, є багато тих, хто сподівається зробити це найближчим часом. Але 26,5% покупців відверто призналися, що зараз у них бракує коштів на придбання автомобіля.

Як відомо, сервісні центри МВС тимчасово припинили реєстрацію вживаних автомобілів. Згідно з опитуванням, 50,1% продавців чекають на відновлення їх роботи. Приблизно така ж кількість покупців – 49,2% вирішили по цій же причині відкласти купівлю авто.