Система автоматичної фото та відео фіксації вже працює у тестовому режимі. Тільки у Києві встановлено 20 камер, які налаштовані на фіксацію перевищення дозволенної швидкості. По закінченню випробувального періоду водії почнуть отримувати «листи щастя».

Якої швидкості потрібно дотримуватися, що запобігти притягнення до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу?

У Києві максимальна дозволена швидкість руху транспортних засобів дорівнює 50 км/год. Якщо пригадати ПДР, то вони дозволяють перевищувати дозволений показник швидкості без настання покарання не більш, ніж на 20 км/год.

Таким чином швидкість, яку не можна перевищувати, щоб не отримати покарання, дорівнює: 50+20+3=73 (км/год), де 3 км/год – це похибка системи автоматичної фіксації ПДР.

На деяких автодорогах у Києві на період с 1 квітня по 1 листопада дозволяється рух на окремих смугах зі швидкістю 80 км/год. У цьому випадку, щоб уникнути покарання, потрібно їхати не швидше: 80+20+3=103 (км/год).

Згідно з діючим законодавством, відповідальність за порушення ПДР, зафіксованого автоматичною системою, несе власник транспортного засобу. Це може бути:

  • фізична особа чи керівник підприємства, за яким зареєстровано транспортний засіб;
  • належний користувач, якщо він відповідним чином зареєстрований у держреєстрі;
  • особа, що ввезла транспортний засіб на територію України (при наявності іноземних номерів).