Процедура фінансового оздоровлення підприємства, що за рішенням суду діє з весни минулого року, далася взнаки. ЗАЗ розпочав виробництво кросоверів Лада XRAY.

Хоча, якщо казати точніше, то виробництво поки що випробувальне. До того ж Лада XRAY – це вже більш французький, ніж російський автомобіль, бо компанія Renault викупила контрольний пакет акцій АвтоВАЗ.

Наразі французи проводять аудит потужностей запорізького заводу та вивчають можливість запуску повномасштабного серійного виробництва.

Попри це, Ладу XRAY українського виробництва можна вже придбати по всій Україні. Найбільш привабливим у цьому авто є його невисока вартість. Вона становить усього 302 400 грн. Для порівняння – «російські» Лада XRAY коштують 316 800 грн.

Для кросовера передбачено два двигуни об’ємом у 1,6 та 1,8 літра. Їх потужність дорівнює 106 та 122 к.с. відповідно. КПП 5-ступінчаста «механіка» або «автомат».

Не можна сказати, що машина дуже економна у витратах пального. Але для свого класу має цілком пристойні показники – 7,4 л/100 км у змішаному циклі.

Щоб досягти швидкості 100 км/год, Ладі XRAY з двигуном 1,8 л та «механікою» потрібно 10,4 сек. Максимальна швидкість дорівнює 185 км/год, що досить непогано.

Крім Lada XRAY, у Запоріжжі також почали тестове виробництво ще трьох моделей Lada – Largus, Granta та Vesta. Чи зможуть вони конкурувати з моделями відомих брендів? Побачимо!

Теми: